Ciao, amici!

O tym, że podróże kształcą, wiadomo powszechnie. Zasada ta dotyczy również kulinariów, szczególnie, kiedy udajemy się do mekki dobrego jedzenia: Włoch. Co prawda to raczej południe słynie z fantastycznych potraw, ale i na północy znajdziemy wszystko, czego do szczęścia potrzeba. O kuchni włoskiej napisano i powiedziano już niemal wszystko. Nawet u nas łatwiej trafić na trattorię (włoską głównie z nazwy) niż na restaurację polską, ponieważ pokutuje przekonanie, że wystarczy wrzucić do karty pizze i pasty by zrobiło się na tyle światowo, by osiągnąć sukces. Każdy, kto był kiedykolwiek we Włoszech, wie, że nie wystarczą składniki (choć i ten temat jest kontrowersyjny, bo nadal, niestety, idziemy w ilość, a nie w jakość), ale też „cuore”, czyli serce.

Nie będę się rozpisywać o restauracjach, bo to temat-rzeka. Opiszę jednak dwa miejsca, które, według mnie zasługują na wspomnienie.

Obrazek

 

BiancoLatte, Via Filippo Turati, 30, 20121 Milano, Włochy

http://www.biancolatte.it/

W tym miejscu poczułam się jak w krainie czarów. Wystrój jest z jednej strony prosty- ot, białe meble,- ale z drugiej nie przytłacza całości i pozwala grać kolorami potraw. Można tutaj zjeść śniadanie, lunch albo kolację, lub po prostu wpaść na chwilę i delektować się słodkościami o każdej porze dnia. 

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Znalazłam to miejsce w mini-przewodniku, który ściągnęłam z Internetu. Reszta wycieczki nie była chętna na błądzenie po uliczkach i poszukiwanie, ale Kozioł jest uparty i dopiął swego- co więcej, nikt później nie narzekał, bo wszystkim usta zamknęło boskie tiramisu i cudowne lody. 

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Mój zestaw składał się z podwójnego espresso (świetnego, swoją drogą) i lodów jogurtowych, truskawkowych i czekoladowych. Dodatkowo dostałam kubeczek gorącej czekolady, która świetnie grała z lodami.

Obrazek

W BiancoLatte znajduje się również sklep z czekoladą, ciastkami i kubeczkami, niestety ceny są jak najbardziej europejskie. Cóż, przynajmniej można pooglądać…

Obrazek

Obrazek

 

 

Reklamy